blank

blank



blank
<< Takaisin

Mellilä-järven ympärijuoksun 2015 tulokset

Lisätty: 11.07.2015


MELLILÄ-JÄRVEN YMPÄRIJUOKSUN 8.7.2015 TULOKSET 

M10 Miehet 10 vuotta 1.8 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Joel Seppälä Hämeenlinnan hiihtoseura 8.30,1
2. Arttu Paavonen HIFK 9.15,3
3. Olli Seppälä Hämeenlinnan hiihtoseura 9.34,3
4. Melvin Sandberg Åbo IFK 9.34,7
5. Teemu Lehtilä Alastaron Urheilijat 9.39,2
6. Aleksi Tattinen Virttaan Nousu 10.24,0
7. Markus Veikkola Somerniemen Veikot 10.55,9
8. Otto Syrjälä Kosken Kaiku 10.57,6
9. Tapio Vuorentausta Ypäjän Yllätys 11.29,2


N10 Naiset 10 vuotta 1.8 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Ada Aarnio Ylöjärven Ryhti 8.30,5
2. Veera Vuorentausta Ypäjän Yllätys 8.48,5
3. Aino Aarnio Ylöjärven Ryhti 9.05,5
4. Ida Mäki Virttaan Nousu 9.35,5
5. Ella Råstedt Esbo IF 9.58,6
6. Ella Kaskinen Huvikummun Humaus 10.48,3
7. Nelli Laaksonen Pori 12.05,6
8. Siiri Paavonen HIFK 13.23,2
9. Roosa Syrjälä Kosken Kaiku 13.34,7

M15 Miehet 15 vuotta 1.8 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Ilari Martti Loimaan Jankko 7.19,3
2. Markus Hurri Loimaan Jankko 7.43,3
3. Lauri Salo Kosken Kaiku 7.53,4
4. Aarne Laaksonen Kosken Kaiku 8.10,6
5. Santeri Pirttimäki 9.35,1
6. Jesse Mäki Rasti 88 10.41,8

N15 Naiset 15 vuotta 1.8 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Victoria Knape IF Sibbo Vargarna 7.34,2
2. Juska Isosaari Vetelin Urheilijat 8.13,7
3. Riikka Vuorentausta Ypäjän Yllätys 8.28,6
4. Katri Veikkola Somerniemen Veikot 9.00,8
5. Sara Syrjälä Kosken Kaiku 9.40,1
6. Kanerva Isosaari Vetelin Urheilijat 10.27,5
7. Kerttu Salo Punkalaitumen kunto 11.19,3
8. Mathilda Emet Paimio 13.26,7

MYL Miehet 5.4 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Juha Nyyssönen Kylmäkosken Veikot 19.24,9
2. Jere Sipponen Turun urheiluliitto 20.09,1
3. Markus Tähtinen Säkylä 21.36,6
4. Osmo Hongisto Loimaan Jankon Juoksukou 22.03,3
5. Joel Wendelin Kaarina 23.55,9
6. Elias Kaskinen Huvikummun Humaus 24.38,5
7. Markku Heikkilä Loimaa 25.51,0
8. Juho Mäki Rasti 88 26.19,5
9. Eetu Niemi Loimaan Leisku 29.29,6
10. Janne Vuorentausta Ypäjän Yllätys 29.34,1
11. Henry Holm Mellilän Huovit 30.52,2
12. Mikko Miikkulainen Mellilän Huovit 30.53,9
13. Matti Kiviranta Loimaa 30.56,8
14. Hannu Vuorinen Tammela 33.28,1

Keskeyttäneet 1
- 60. Juha Syrjälä Kosken Kaiku

NYL Naiset 5.4 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Anne Halkivaha Oripää 22.57,6
2. Inka Koljonen Punkalaitumen Kunto 24.19,5
3. Jessi Juurenheimo Loimaan Jankon ampumahi 28.42,6
4. Enni Seppälä Hämeenlinnan hiihtoseura 28.47,4
5. Jenni Haapasalo Koski TL 29.12,5
6. Elina Lehtojärvi Jankon juoksukoulu 30.22,2
7. Terhi Kiviranta Loimaan jankon juoksukoulu 31.42,6
8. Marjot Rantala Kosken Kaiku 36.10,2

M40 Miehet 40 vuotta 5.4 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Petri Kuusniemi Turku 21.00,1
2. Seppo Kauppinen Oripve 21.02,0
3. Markus Salo Punkalaitumen kunto 21.07,2
4. Mika Kilpeläinen Loimaan Jankko 22.02,1
5. Sami Nikkilä Thriatlon team 226 22.10,6
6. Rami Urho Sweat Dreams 23.42,2
7. Jukka Heinonen Sweat Dreams 23.46,6
8. Markku Kero Sweat Dreams 24.00,6
9. Jukka Laaksonen Ypäjä 24.36,0
10. Jussi Hurri VSVU 25.26,0
11. Pekka Kujanpää Marttila 26.24,3
12. Pekka Salo Sweat Dreams 26.36,2
13. Reima Hieta Lieto 28.37,8

N40 Naiset 40 vuotta 5.4 km

Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Tatjana Eskolin MHY Salometsä 22.49,6
2. Sari Koivu Liedon Luja 25.42,2
3. Elina Laaksonen Forssa 29.43,3
4. Maria Laine FMR 30.18,3
5. Eija Turunen Loimaa 30.35,0
6. Virpi Tenkanen Mellilän juoksukoulu 31.06,6
7. Kaisa Markula Loimaan Jankon juoksukou 35.27,2

M50 Miehet 50 vuotta 5.4 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Jouko Mahlamäki Lauttakylän Luja 19.26,6
2. Anssi Reunanen Forssan Salama 22.58,3
3. Jari Keskinen RSA Oy 22.59,8
4. Matti Sipponen Paimio 23.04,1
5. Pekka Leppänen Mellilä 23.14,4
6. Timo Syrjälä Somerniemen Veikot 24.09,2
7. Veli-Matti Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 25.14,0
8. Markku Virta Loimaan Leisku 26.03,0
9. Kari Laakso Häjyt Loimaa 26.27,9
10. Kaj Råstedt Fribergs Gurkor 33.04,7
11. Hannu Puputti Loimaan Jankon juoksukoulu 34.21,9

N50 Naiset 50 vuotta 5.4 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Päivi Mäkelä Liikuttavat Huittinen 27.25,7
2. Kati Kuivalainen RDS 27.47,4
3. Hanna Koljonen Punkalaitumen Kunto 30.31,8
4. Aino Lahti Forssan Salama 30.44,3
5. Anne Väliniemi Lieto 31.37,9
6. Tuija Lehtonen Liedon Luja 31.38,2
7. Marjo Saarenmaa Forssan Salama 32.07,1
8. Riitta Martti Loimaan Jankon juoksukoulu 38.56,6
9. Päivi Alm-Huhti Even Juoksukoulu 39.42,9

M60 Miehet 60 vuotta 5.4 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Harri Näppäri Loimaan Leisku 25.21,2
2. Erkki Halkivaha Oripää 25.45,1
3. Hannu Nikkilä Sastamala 25.50,5
4. Lauri Ollitervo Old Horse 27.12,2
5. Eino Lipponen Liedon Luja 27.19,4
6. Pekka Kuivalainen RDS 28.34,9
7. Pauli Arbelius Turenki 34.14,5
8. Reima Mäkinen Team-Raju 36.40,7
9. Markku Laurinen Mellilän Huovit 39.05,0

N60 Naiset 60 vuotta 5.4 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Liisa Arbelius Turenki 34.14,2
2. Seija Turunen Alastaro 36.06,5
3. Merja Murtonen GRTurku 43.43,9

KUS Kuntosarja 5.4 km J
Sija Nimi Seura Loppuaika

1. Riku Lehtilä Alastaron Urheilijat 23.21,8
2. Petri Tattinen Alastaro 23.47,8
3. Teemu Tattinen Alastaron AU 24.29,3
4. Thomas Sandberg Åbo IFK 25.23,2
5. Mika Tattinen Alastaro 25.53,1
6. Jarkko Mäki Rasti 88 26.42,7
7. Joni Karonen Koski 27.35,2
8. Henri Mäkinen Loimaa 27.36,9
9. Lasse Varjonen Vampulan urheilijat 28.14,6
10. Jouni Saloniitty Raisio 28.31,5
11. Tuomas Mattila Mellilän Huovit 28.51,0
12. Esko Pirttimäki Alastaron Reserviläiset 29.15,1
13. Matti Markula Virttaan Nousu 29.30,0
14. Juha Pullinen Rasti 88 30.05,9
15. Jonna Leppänen Mellilän juoksukoulu 30.12,3
16. Jorma Tiiri Loimaa 30.32,7
17. Joni Laihonen Turku 31.19,9
18. Eija Sipponen Paimio 31.24,6
19. Tero Ketonen Pöytyä 31.26,1
20. Matti Wendelin Kaarina 31.41,4
21. Charlotta Sandberg Vauhti Sammakon juoksuk 32.15,9
22. Minna Lehtilä Alastaron Urheilijat 32.48,7
23. Heidi Hurri Loimaan Jankon juoksukoulu 33.01,3
24. Anne Niemelä-Laaksonen Kosken kevytkenkäiset 33.07,1
25. Leena Aarikka Kosken kevytkenkäiset 36.30,7
26. Marja Levonen Kosken kevytkenkäiset 36.32,7
27. Birgitta Koivukoski GRTurku 37.06,8
28. Helmi Ahola Turku 37.11,9
29. Ilona Torsti Turku 37.40,5
30. Päivi Tuohi Jukarin Haka 37.42,0
31. Teuvo Hietamäki Raisio 39.02,9
32. Niilo Ahola Turku 39.06,8
33. Marja-Liisa Mäkinen Turku 39.07,2
34. Arttu Tuohi Jukarin Haka 41.37,5
35. Teemu Katila Seinäjoki 43.28,4
36. Katja Katila Raisio 43.39,6
37. Sarita Hurri Loimaan Jankon juoksukoulu 44.52,5
38. Raija Lankinen Mellilän juoksukoulu 50.44,9

Keskeyttäneet 1
- 32. Mikko Yli-Jaukkari Metsämaan urheilijat

Kävelijät Juhani Enberg KaarFinlHiit, Annette Haapanen, Veikko Haapanen, Mauri Hakanen, Marjatta Ilola LoimJankk, Hannu Järvinen Raisio, Juha Karonen KoskKaik, Titta Karonen KoskKaik, Teija Karonen KoskKaik, Timi Karonen KoskKaik, Charlotte Knate Sibbo Vargarna, Elsa Koivisto Pori, Leena Kujanpää Rahkio, Tauno Kujanpää Rahkio, Kari Laaksonen Nakkila, Usko Lind Nurmijärvi, Keijo Lindgren, Teija Lintula, Arttu Merta VirtNou, Mari Merta VirtNou, Marja Mäkelä, Tarja Mäki-Punto-Ristanen, Outi Mäkilä LoimLeisk, Pentti Mäkilä LoimLeisk, Milla Nurmi MellMennink, Marjaana Oittinen Loimaa, Päivi Oja, Hilkka Palomäki, Heljä Perho, Sirpa Pirttimäki, Ilkka Raitala MellHuov, Antti Ristanen, Kari Ristanen, Jaana Salminen, Mari Uotila 

blank

©  Mellilän kyläyhdistys ry - Trival Oy